NEKTARYNY

HARCO

Nektaryna Harco

Opis: średniowczesna odmiana pochodząca z USA. Jest to jedna z najsmaczniejszych odmian nektarynek. Drzewo rośnie silnie tworząc zagęszczoną koronę. Jest wytrzymałe na mróz dzięki czemu świetnie nadaje się do ogródków przydomowych. Odmiana ta plonuje obficie i corocznie.

Owoc: średniej wielkości lub duży o wadze 90-120 g, kulisty. Skórka gładka, żółta pokryta prawie całkowicie silnym, czerwonofioletowym rumieńcem. Miąższ jasnożółty, soczysty, słodki, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

REDGOLD

Nektaryna RedgoldOpis: późna odmiana pochodząca z USA. Świetnie nadaje się do bezpośredniej konsumpcji prosto z drzewa, jak również jest idealnym dodatkiem do deserów. Redgold wspaniale nadaje się także na przetwory i mrożonki. Drzewo rośnie silnie tworząc zagęszczoną koronę. Jest dostatecznie wytrzymałe na mróz. Odmiana ta plonuje obficie i corocznie.

Owoc: bardzo duży o wadze 100-160 g, kulisty. Skórka gładka, żółta pokryta w 80% silnym, ciemnoczerwonym, buraczkowym rumieńcem. Miąższ żółty, soczysty, słodki, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: początek września

Zapylacze: odmiana samopylna