BRZOSKWINIE

HARBINGER

Brzoskwinia HarbingerOpis: wczesna odmiana brzoskwini pochodzenia kanadyjskiego. Jest to odmiana deserowa, odporna na mróz. Drzewo rośnie dość silnie tworząc zagęszczoną koronę.

Owoc: średniej wielkości o wadze 80-100 g, kulisty lub owalny. Skórka jasnopomarańczowa pokryta marmurkowym, czerwonoburaczkowym rozmytym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy, soczysty, słodki, bardzo smaczny, przylegający do pestki.

Dojrzałość zbiorcza: druga połowa lipca

Zapylacze: odmiana samopylna

HARNAŚ

peach-41169_1280Opis: wczesna odmiana brzoskwini pochodzenia kanadyjskiego. Jest to jedna z najpopularniejszych odmian uprawianych w Polsce o niezwykle wysokiej wartości odżywczej, niezmiernie bogata w witaminę A. Jest to odmiana deserowa, dość odporna na mróz i kędzierzawość liści. Drzewo rośnie silnie tworząc zagęszczoną, wzniesioną koronę.

Owoc: umiarkowanie duży o wadze 100-130 g, kulisty lub owalny o regularnym kształcie. Skórka żółta pokryta silnym, mocnoczerwonym,kropkowanym rumieńcem. Miąższ żółty, soczysty, słodki, bardzo smaczny, łatwo odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca

Zapylacze: odmiana samopylna

ROYALVEE

Brzoskwinia Royalvee

Opis: wczesna odmiana brzoskwini pochodzenia kanadyjskiego. Jest to odmiana deserowa, dość wytrzymała na mróz. Owocuje nawet w latach niesprzyjających owocowaniu. Drzewo rośnie dość silnie tworząc zagęszczoną, wzniesioną koronę.

Owoc: średniej wielkości o wadze 80-120 g, kulisty o regularnym kształcie. Skórka silnie omszona, jasnopomarańczowa pokryta jaskrawoczerwonym, marmurkowym, rozmytym rumieńcem. Miąższ jasnożółty, soczysty, słodko-kwaskowy, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca

Zapylacze: odmiana samopylna

SATURN (UFO)

Brzoskwinia Saturn Ufo

Opis: Jest to wczesna bardzo smaczna, słodka, wybitnie deserowa amerykańska odmiana, która ze względu na swój spłaszczony kształt znana jest również pod nazwą UFO. Jest to odmiana szczególnie uwielbiana przez dzieci ze względu na ciekawy kształt i słodki smak. Drzewo rośnie silnie tworząc rozłożystą koronę. Jest wytrzymałe na mróz dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawy na terenie Polski. Drzewo plonuje obficie i corocznie.

Owoc: średniej wielkości o wadze 60-80 g, silnie spłaszczony. Skórka kremowozielona pokryta w 70% jasnoczerwonym rumieńcem. Miąższ kremowobiały, bardzo słodki, soczysty, bardzo smaczny, łatwo odchodzący od pestki, która jest bardzo mała i stanowi tylko 3-4% masy owocu.

Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

RELIANCE

Brzoskwinia RelianceOpis: średniowczesna odmiana brzoskwini pochodząca z USA. Jest to odmiana deserowa, odporna na mróz. Drzewo rośnie średnio silnie tworząc kulistą, zagęszczoną koronę. Owocuje obficie i corocznie.

Owoc: średniej wielkości o wadze 80-130 g, kulisty. Skórka zielonopomarańczowa pokryta marmurkowym, kropkowanym, czerwonym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy, soczysty, kwaskowatosłodki, smaczny, dość dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: połowa sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

REDHAVEN

Brzoskwinia RedhavenOpis: średniowczesna odmiana brzoskwini pochodzenia amerykańskiego. Jest to odmiana deserowa uważana za jedną z najsmaczniejszych odmian brzoskwiń. Drzewo rośnie silnie tworząc zagęszczoną koronę.

Owoc: duży o wadze 100-160 g, regularny, kulisty. Skórka złocista pokryta silnym, jaskrawoczerwonym, marmurkowym, kropkowanym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy, bardzo soczysty, jędrny, słodki, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

VELVET

Brzoskwinia VelvetOpis: średniowczesna odmiana brzoskwini pochodzenia kanadyjskiego. Charakteryzuje się dużą niezawodnością, bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki klimatyczne i owocuje bardzo obficie nawet w niesprzyjających warunkach. Jest to odmiana deserowa, dość odporna na mróz oraz bardzo odporna na kędzierzawość liści. Drzewo rośnie dość silnie tworząc zagęszczoną, kulistą koronę.

Owoc: średniej wielkości o wadze 90-120 g, kulisty lub owalny o regularnym kształcie. Skórka jasnopomarańczowa pokryta jaskrawym, rozmytokropkowanym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy, soczysty, słodki, bardzo smaczny, średnio-zwięzły, w dużym stopniu odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

INKA

Brzoskwinia InkaOpis: średniowczesna odmiana brzoskwini pochodzenia polskiego. Jest to jedna z najbardziej popularnych i cenionych w Polsce odmian brzoskwini. Drzewo rośnie silnie tworząc kulistą, zagęszczoną koronę. Owocuje corocznie i bardzo obficie.

Owoc: średniej wielkości lub duży o wadze 100-160 g (po przerzedzeniu nawet do 200 g), kulisty lub lekko spłaszczony. Skórka gładka, ciemnożółta pokryta silnym, czerwonym, marmurkowym, kropkowanym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy, bardzo soczysty, jędrny, kwaskowatosłodki, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: koniec sierpnia

Zapylacze: odmiana samopylna

HARROW BEAUTY

peach-41169_1280Opis: późna odmiana brzoskwini pochodzenia kanadyjskiego. Jest to odmiana zarówno deserowa jak i przetwórcza. Drzewo rośnie dość silnie tworząc wzniesioną, średniozagęszczoną koronę.

Owoc: średniej wielkości lub duży o wadze 90-150 g, kulistoeliptyczny o nieregularnym kształcie. Skórka zółta, słabo omszona, pokryta intensywnym, ciemnoczerwonym, kropkowanym rumieńcem. Miąższ jasnopomarańczowy, jędrny, soczysty, słodkokwaskowaty, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: przełom sierpnia i września

Zapylacze: odmiana samopylna

SUNCREST

Brzoskwinia SuncrestOpis: późna odmiana brzoskwini pochodzenia amerykańskiego. Jest to odmiana deserowa, która również świetnie nadaje się na przetwory. Drzewo rośnie średnio silnie tworząc zagęszczoną koronę. Owocuje obficie i corocznie.

Owoc: duży o wadze 120-180 g, kulisty. Skórka twarda, żółta pokryta silnym, ceglastoczerwonym, kropkowanym rumieńcem. Miąższ jasnopomarańczowy, bardzo soczysty, jędrny, zwięzły, mięsisty, słodki, bardzo smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: początek września

Zapylacze: odmiana samopylna

RAKONIEWICKA

peach-41169_1280Opis: późna odmiana brzoskwini pochodzenia polskiego. Jest to odmiana zarówno deserowa jak i świetnie nadająca się na wszelakie przetwory oraz do wypieku ciast. Drzewo rośnie silnie tworząc zagęszczoną koronę. Jest wytrzymałe na mróz i odporne na choroby. Odmiana ta plonuje bardzo obficie i corocznie.

Owoc: średniej wielkości o wadze ok. 80 g, kulisty. Skórka zielonkawożółta pokryta silnym, kaminowym, marmurkowym, kropkowanym rumieńcem. Miąższ białokremowy, soczysty, słodki, smaczny, dobrze odchodzący od pestki.

Dojrzałość zbiorcza: połowa września

Zapylacze: odmiana samopylna